• TEKDER’DEN YABANCI ÖĞRENCİLERE DEV PROJE

  TEKDER’DEN YABANCI ÖĞRENCİLERE DEV PROJE

  Teknik Elemanlar Derneği Genel Merkezi tüm hızıyla çalışmalara devam ederken, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları ile yepyeni bir projeye imza attı.

  Türkiye'de teknik alanlarda öğrenim gören Uluslararası yabancı öğrencilerin ülkemizle bağlarını güçlendirmek amacıyla başlatılan projede ziyaret edilecek sektörler belirlendi.

  Amaçlarının özellikle yabancı öğrencilerin ülkemizde üretim yapan milli sektörlerimizi mezuniyetleri sonrasında tanıtımını ve yaygınlaşmalarını sağlamak olduğunu belirten TEKDER Genel Başkanı Özcan Duman şunları söyledi.

  “Genel Merkez olarak planladığımız proje ile Türkiye’nin her noktasında üretim yapan ve dünyada uzantıları olan sektörlere yapacağımız geziler ile öğrenciler ülkelerine döndüğünde daha etkin şekilde işe başlayacak ve ülkemizdeki sektörler ile bağlantı kurmaları sağlanmış olacaktır.

  Yapılan her gezi sonrası konunun akademik ve bilişsel olarak ele alınması için de konferanslar düzenleyip öğrenmenin kalıcı hale getirilmesini sağlayacağız. “

  Projenin yaklaşık bir yıl içinde tamamlayacaklarını kaydeden TEKDER Genel Başkanı Özcan Duman böyle bir projeyi TEKDER’e kazandıran Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklarına teşekkür etti.

   

  .